Вівторок, 23.04.2024, 20:26
Приветствую Вас Гість | RSS
Вхід
Пошук

                 Сайт Ялтинскої                           селищної ради

Каталог статей

Главная » Статьи » Новости

«Реалізація права на освіту дітей, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території»

«Реалізація права на освіту дітей, які проживають на тимчасово непідконтрольній українській владі території»

 

Конституція України гарантує кожному громадянинові право на освіту.

Так, стаття 53 Конституції України закріплює, що кожен має право на освіту.

Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі.

Громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

Відповідно до частини 9. статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон) взята на облік внутрішньо переміщена особа має право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету або інших джерел фінансування.

Згідно частини 4. статті 11 цього ж Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах освіти і науки створює умови для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти, професійно-технічної, вищої освіти з урахуванням відомостей щодо внутрішнього переміщення осіб.

Також, згідно до частина 12. статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, у населених пунктах на лінії зіткнення, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання.

Зазначені особи, мають право на здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за будь-якою формою навчання, визначеною законодавством.

Особи, які не завершили здобуття повної загальної середньої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах на тимчасово окупованій території, у населених пунктах на лінії зіткнення, з метою отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту мають право продовжити навчання та пройти державну підсумкову атестацію в загальноосвітніх навчальних закладах на території інших регіонів України.

Такі особи, здобувають вищу (на конкурсних засадах) та професійно-технічну освіту за кошти державного бюджету у порядку та в межах квот, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Особи, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованій території, у населених пунктах на лінії зіткнення після 20 лютого 2014 року, мають право на проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Такі особи можуть взяти участь у конкурсі на вступ до навчального закладу на загальних засадах, з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Якщо внаслідок конкурсу такі особи не отримали можливості навчатися на місцях, що фінансуються державою, навчальний заклад повинен збільшити кількість таких місць, відповідно до процедури, яка встановлена кабінетом міністрів.

Проте, на жаль, на даний момент дана процедура досі до кінця так і не затверджена.

Коли дитина закінчила дев’ятий чи одинадцятий клас і отримала певний документ про освіту, який не визнається на території України, вона все рівно має право вступити до певного навчального закладу, або продовжити навчання і отримати повну середню освіту, або вступити до коледжу.

Для осіб, які виїжджають з тимчасово окупованої території діє порядок, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 21.06.2016 № 697 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення)».

 

 

Категория: Новости | Добавил: yaltaazov (22.06.2018)
Просмотров: 281 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0